Širdies keliu

Joimove šokiai su kūdikiais

Joimove istorija

Joimove yra tarptautinė organizacija, įkurta 2013 m. Škotijoje profesionalios šokėjos ir šokio mokytojos Selen Yilmaz. Jau 2014 m. ši programa buvo pripažinta Unesco bei Tarptautinės Šokio Tarybos (CID). Joimove pavadinimas kilo iš trijų žodžių junginio – džiaugsmas, bendrystė ir judesys (angl. joy, join, movement). Joimove organizacija orientuota į pozityvumo skatinimą visame pasaulyje, šokiu apjungiant įvairaus amžiaus, socialinių grupių ir galimybių žmones. Daugiau apie Joimove organizaciją galite paskaityti čia: https://www.joimove.com/

Mano kelias į Joimove ir profesinis išsilavinimas

Prieš įsiliedama į Joimove šeimą, devyniolika metų buvau profesionali šokėja – šokau pramoginių šokių kolektyve „Žuvėdra“. Šokdama pagrindinėje „Žuvėdros“ sudėtyje esu tris kartus tapusi Europos ir Pasaulio čempione. Klaipėdos universitete baigiau choreografiją ir įgijau šokio trenerės bakalaurą. Po ilgo laiko vėl imtis šokių veiklos mane pastūmėjo meilė judesiui, garsui, motinystės ir bendrystės poreikis. Sprendimas buvo labai išjaustas ir išlauktas. Širdis mane nuvedė į Joimove bendruomenę. Plačiau susipažinusi su tarptautine Joimove organizacija, pajutau, kad mūsų požiūriai į vertybes sutampa. Taip 2020 m. vasaros pabaigoje tapau sertifikuota tarptautinės organizacijos Joimove instruktore Lietuvoje.

Joimove Babies šokio pamokose

  • Joimove Babies šokių pamoka trunka 40 min. Šie užsiėmimai yra sukurti specialiai mamoms, tėčiams ar kitiems vaikutį prižiūrintiems asmenims. Šokama su kūdikiais nuo 1,5 mėnesio iki tol, kol vaikučiui patinka būti šokdinamam nešioklėje, o suaugusiajam dar ne per sunku. Šokame įvairiais šokių stiliais, susipažįstame su skirtingais muzikos ritmais, tokiais kaip čia čia čia, salsa, lėtas valsas, baletas, rytietiški šokiai, bugi.
  • Joimove organizacija didelį dėmesį skiria saugumuiJoimove Babies instruktoriai yra detaliai apmokyti apie saugų nešioklių naudojimą šokių metu. Ruošiantis pamokai, svarbu tinkamai pasirinkti nešioklę, šokio avalynę. Mamoms rekomenduojama būti apsilankius pas prižiūrintį mediką ir gavus jo pritarimą dėl  grįžimo prie aktyvesnės fizinės veiklos. Jei moteriai buvo atlikta cezario pjūvio operacija, rekomenduojama šokti ne anksčiau kaip praėjus 12 savaičių po gimdymo.
  • Joimove Babies šokių pamokos metu svarbi emocija, kiekvienam šokančiajam primenu – svarbūs ne judesiai, o tai, ką patiriate šokdami. Taip pat didelis dėmesys skiriamas optimaliam pamokos intensyvumui bei sudėtingumui, kad šokantieji galėtų mėgautis girdima muzika bei laisvai judėti kartu su savo geriausiu partneriu – mažyliu. Įdomu tai, kad šokantys mažyliai dažniausiai užmiega girdėdami salsos ritmą.   

Šokių su kūdikiais nešioklėse nauda

  • Šokant jaučiama abipusė nauda tiek šokančiam suaugusiajam, tiek kūdikiui. Kai judame pagal muziką kūdikystėje, lavinami muzikiniai ir ritmo pojūčio įgūdžiai, o gebėjimas išreikšti save per kūrybingą judėjimą išlieka visą gyvenimą. Šokis su kūdikiu nešioklėje naudingas ne tik emociniam ir protiniam kūdikio vystymuisi, tai naudinga veikla ir mamai. Lengvi šokio judesiai padeda atstatyti jėgas ir bendrą fizinę kūno būklę po gimdymo. Šie šokiai gerina laikyseną, savistabą, teikia daugiau pasitikėjimo savimi. Kai žmogus šoka, jo kūnas gamina natūralius geros savijautos hormonus – endorfinus. Tad šokis yra ne tik geras būdas kurti pasitikėjimo pripildytą ryšį, bet ir užtikrina gerą nuotaiką bei yra puikus energijos šaltinis. Kūdikiai myli šokį, ypač kai mato šokančius savo tėvus.
  • Ypatinga prisilietimo nauda. Prisilietimas yra pirmasis bendravimo būdas, kurio išmokstame kūdikystėje. Tai, kaip mes bendraujame pirmą kartą, ankstyvam vystymuisi yra gyvybiškai svarbu. Prisilietimas gali stabilizuoti širdies ritmą ir pagerinti kūdikio svorio augimą. Liečiant kitą asmenį smegenys apdoroja skirtingus mechanizmus, išskirdamos hormonus. Liesdami mes bendraujame su ką tik gimusiu kūdikiu, leisdami jam jaustis saugiai bei pasitikėti nauju pasauliu. Prisilietimas apjungia žmones, nes liesdami kitą žmogų, esame artimi psichologiškai. Prisilietimo metu jaučiamės atsipalaidavę ir svarbūs, pasitikime mus liečiančiu asmeniu. Tyrimai parodė, kad prisilietimas pagerina savijautą ir netgi veikia kaip skausmą malšinantys vaistai.

Rekomendacijos atvykstantiems į šokių pamoką :

  • Mamų, norinčių pradėti lankyti pamokas, prašome prieš tai atlikti pogimdyvinę apžiūrą ir gauti prižiūrinčio gydytojo patvirtinimą, kad jau galite pradėti fizinę veiklą.
  • Pasirūpinkite lengvais, judesių nevaržančiais drabužiais sau ir vaikeliui. Šokant kartu, kūno temperatūra pakyla, tad labai svarbu neprirengti vaikučio, kad jis neperkaistų ir jaustųsi komfortiškai.
  • Rekomenduojama patogi, plokščiapadė, patalpose dėvima avalynė (pvz., sportinė). Ji suteiks saugumo, nes padės išlaikyti pėdų stabilumą ir apsaugos nuo slydimo.
  • Tinkami įvairūs Jums ir vaikeliui patogūs nešioklių variantai: vaikjuostė, Mei Tai, konstruota nešioklė, slingas ir pan.
  • Pasirūpinkite vandeniu sau ir mažyliui. Jei turėsite poreikį, bet kada pamokos metu galėsite nevaržomai pasirūpinti savo mažyliu, jį pamaitinti.

Įkvėpimui

  • Šok gyvenimą iš širdies į širdį. Į šį mano šūkį galime pažiūrėti iš kelių pusių. Mes šokame tai, ką jaučiame savo širdyje, žodžiais to pasakyti neišeina, bet kūnas nemeluoja, jis pasakoja istoriją. Kai šokame, mus apjungia šalia šokančios širdys, mes tampame tikri, atviri prieš save ir pasineriame į šokio jausmą. Kai šokame, mus priima tokius, kokie esame šiuo metu, o tai labai svarbu kiekvienam iš mūsų. Tai kūrybinė savęs išraiška per judesį. Tai atviros sielos akimirka ir susitikimas su ja.

Šokių su kūdikiais nešioklėse užsiėmimų kaina – 66 Eur mėnesiui (1 kartas per savaitę), 1 kartas – 22 Eur.

Atsiliepimai