Širdies keliu

Tibetietiški dubenys

Garso vibracijų poveikis kūnui, protui, sielai

Garso terapija turi senas šaknis. Dainuojantys dubenys prieš tris tūkstantmečius kilo iš Azijos. Tibetietiški dubenys buvo naudojami Tibete ir kaimyninėse vietovėse religinėms ir dvasinėms apeigoms bei meditacijai. Iš tibetietiškų dubenėlių sklindantis garsas gali pakeisti smegenų bangas iš įprastų, darbinių Beta bangų, į bangų rūšis, kurios leidžia jaustis atsipalaidavusiam, pasiekiant Teta ir Delta bangas. Dubenėlio skleidžiamos garso bangos veikia kūno energetinį lauką ir leidžia žmogui atsipalaiduoti bei pasiekti meditacijos būseną, kurioje padidėja intuicija.

Kas yra tibetietiški dubenys ir kas vyksta masažo metu?

Tibetietiški dubenys arba dainuojantys dubenys dar vadinami mažaisiais gongais. Dainuojančių dubenų masažo metu žmogus guli patogiai įsitaisęs ant grindų,  dubenys padedami ant skirtingų jo kūno vietų ir aplink kūną. Specialiu įrankiu braukiama per tibetietišką dubenį, atliekant tam tikrą seką, sukuriant garsą ir vibraciją. Tibetietiškų dubenų masažas naudojamas atsipalaidavimui skatinti, skausmui mažinti. Jis tinka norint pagerinti miegą, apraminti vidinį pyktį, sureguliuoti kraujospūdį, sumažinti depresiją ar pagerinti bendrą savijautą. Žinoma, kad klausantis muzikos  sustiprėja imunitetas, nes tuo metu padidėja tam tikrų imuninių ląstelių gamyba bei organizme gali sumažėti streso hormono kortizolio kiekis.

Kokia tibetietiškų dubenų masažo nauda?

Tai, kas vyksta dainuojančių dubenų masažo metu, labai individualu. Galima panirti į gilias sąmonės būsenas ir regėti vaizdinius ar pajusti „sustingusias“ emocijas ir jas absorbuoti. Sulaikyti, „užblokuoti“ jausmai kūne sukelia raumenų įtampą ir įvairias psichosomatines ligas – migreną, kraujotakos, miego sutrikimus, sąnarių ir stuburo ligas. Vienas svarbiausių masažo tikslų – organizmo harmonijos sugrąžinimas. Kai vidiniai ir išoriniai veiksniai nutyla, galime pasinerti į save ir praplėsti erdvę, kurioje patiriame begalinių, paslaptingų pojūčių ir išgyvenimų.

Individuali garso kelionė trunka apie 1–1,5 val. Sesijos kaina – 75 Eur.

Atsiliepimai