Širdies keliu

Garso terapija

Gongų garsų terapija

Gongas – vienas seniausių Pietų Azijos muzikos instrumentų. Jie buvo naudojami įvairiose meditacijose, ceremonijose, dvasiniam augimui skirtuose renginiuose ir net laidotuvėse. Europos orkestruose jie pradėti naudoti maždaug nuo 1790 m. Šiais laikais gongų sesijos – tai lyg meditacijos forma, kai gali atrasti vidinę ramybę. Gongų garsų kelionės metu dalyviai patogiai atsigula arba sėdi apsupti gongų, krištolinių dubenų, varpelių ir kitų muzikos instrumentų garsų ir pasineria į gilų atsipalaidavimą.

Šie instrumentai yra gaminami iš lydyto metalo, puoselėjant senąsias, iš kartos į kartą perduodamas tradicijas. Gongai gaminami rankomis, todėl šis procesas yra labai ilgas ir brangus. Kaip skambės gongas, priklauso nuo kūrėjo meistriškumo, nes jis apdoroja lydinį tol, kol norimas garsas tampa gyvas, nenusakomų spalvų gali būti patiriamas kitų.

Gongų garsų terapija šiandien yra viena iš sparčiausiai augančių transformacinės sveikatos ir gerovės sričių, nes garsas daro didelį poveikį mūsų gyvenimui. Garsas gali būti terapinis, padedantis pašalinti kūne esančius blokus ir grįžti į balansą. Įdomu tai, kad klausomės ne tik ausimis, bet ir kiekviena savo kūno ląstele. Ląstelės priima ir reaguoja į vibracinius energijos laukus, tokius kaip garsas ir šviesa. Taigi garsas yra jėga, kuri daro poveikį visai mūsų esybei iki pat ląstelių lygmens, nes žmogaus organai turi tam tikro dažnio vibracijas.

Kaip veikia gongai?

Instrumento garsas apima platų dažnių diapazoną. Visos terapijos metu gongų sukuriamas garsas pereina visą diapazoną. Taip kiekvienas organas, patekdamas į to paties dažnio rezonansą, yra išjudinamas, suvirpinamas. Lygiai kaip ryte padarę mankštą jaučiamės mes, taip veikiami gongų garsų jaučiasi mūsų organai. Todėl galima sakyti, kad gongų garsai yra tam tikra prasme stimuliuojantis instrumentas gerai savijautai atgauti. Po gongų garsų patyrimo vieni žmonės jaučia fizinį, emocinį bei psichinį palengvėjimą ir vidinę ramybę, kiti, atvirkščiai, junta, kaip sukyla giliai viduje tūnojusios emocijos, kurias virpesiai iškėlė į paviršių – pagaliau pamatoma tiesa. Nurimus įtampai ir aktyvavus parasimpatinę nervų sistemą, atgimsta iš pasąmonės vizualizacijos, kūrybinė energija. Kitą dieną žmogus jaučiasi pakylėtas, labiau pasitikintis savimi, junta didesnį norą veikti, džiaugtis dabarties momentu.

Garso terapijos praktikai Lietuvoje

Kelionė gongo garsų harmonijoje yra tiesioginis energijos ir geros savijautos šaltinis, patyrimas, kuris leidžia pamiršti bet kokius vaistus, paleisti visa, kas neramina, ir susigrąžinti tai, kas įkvepia ir suteikia vilties. Gongo garsai kviečia būti laisvam ir gyvam. Ilgainiui plečiasi požiūris į gyvenimo prasmę, prisimenama, kad visa ko esmė yra tyra meilė ir šviesa. Garso kelionė gali nušviesti kelią į dvasinį pabudimą. Tegul garso patyrimas būna impulsas kiekvieno mūsų asmeninio augimo kelyje.

Jūsų patogumui – Lietuvoje veikiančių garso terapijos praktikų sąrašas:

Lauryna Žižienė
Gulbinėlių g.24 Jogos namai
Artūras Arti ir Karolina Poškauskaitė
Krivių g.5 / Baltasis sk.g. 12, studija Menas būti
Audronė Saikalytė
adresas po registracijos
Eglė ir Martynas
Krivių g.5 / Baltasis sk.g. 12, studija Menas būti
Oleg Kovrikov
Z.Gulevič g.47, Garso kupolas
Rūta Ambrozaitienė
adresas po registracijos
Greta Arlauskė, Skambanti siela
adresas po registracijos
Vyrenijus ​
J.Basanavičiaus g. 29 A - 59 aud. Patyrimų erdvė Chandrashila
Greta Balčiūnaitė ir Artūras Zagorskij
Krivių g.5 / Baltasis sk.g. 12, studija Menas būti
Alicija ir Ričardas Eiliakas
Vabališkių vs 1a, Didžiosios riešės sen. Laumžirgių žemė
Rima Lavrinovič
Vabališkių vs 1a, Didžiosios riešės sen. Laumžirgių žemė
Aurelija Bagdonavičienė ir Aurelija Urmila Antanavičienė
S.Banaičio 17, Romainiai. Aura Mira saviugdos erdvė
Indrė Šarkienė
Jurbarko g. 2 A. Vidinės ramybės studija
Ingrida Rybelienė
Laisvės al. 101 A -32
Karolina ir Tadas Šimkai
K.Donelaičio g. 81. Garso terapijos ir saviugdos studija Artimi garsai
Alfreda Medhanadi
adresas po registracijos
Linas Švirinas
Naujoji uosto g. 3. Studija Dabartis
Guoda ir Erikas Armaliai
Pamario g.14. Kupolas Satavi
Mindaugas Ambrazevičius
Garankščių k. 4 A, Kazlų rūdos sav. Samanojus
Žaneta Genutienė​
Saulės g. 1, Jovariškių k.
Inga Keselienė
Gedimino g. 34. Saviugdos studija InRai
Asta Treinė ir Andrius Šešelgis, Tyra siela
adresas po registracijos

Sąrašas pildomas. Jeigu norite nukopijuoti telefono numerį ar el. pašto adresą – spauskite dešinį pelės mygtuką ant ikonėlės ir pasirinkite „kopijuoti”.

Atsiliepimai